Menu Content/Inhalt
Start arrow To Joomla! arrow Pytania i problemy arrow Personalizacja serwisu
Personalizacja serwisu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Marek Dylewicz   
08.02.2006.

Czy mogę pokazać różnym użytkownikom różne artykuły?

Tak, choć wymaga to specjalnych zabiegów. Zarządzanie uprawnieniami użytkowników w Joomla! serii 1.0x nie jest zaawansowane. Możesz pokazać wszystkie opublikowane artykuły zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikom, a artykuły nieopublikowane także użytkownikom z grup ze specjalnymi prawami: autorów, edytorów, publikatorów, redaktorów i administratorów.

Anonimowym użytkownikom możesz pokazać:

  • wszystkie opublikowane artykuły albo…
  • tylko artykuły opublikowane, przeznaczone dla wszystkich odwiedzających serwis, albo …
  • artykuły opublikowane, przeznaczone dla wszystkich odwiedzających serwis, oraz odsyłacze do artykułów przeznaczonych dla użytkowników zarejestrowanych i zalogowanych.

Trzecia możliwość to sposób, by zachęcić anonimowych gości do zarejestrowania się w serwisie. Będą bowiem widzieli, że mogą jeszcze dotrzeć do wielu innych zasobów, niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Jeśli chcesz udostępniać indywidualnym użytkownikom albo członkom określonej grupy unikalne zestawy artykułów, poszukaj komponentów, które umożliwią Ci tę dodatkową elastyczność.

Taką funkcjonalność umożliwia m.in. projekt JACLplus udostępniany w serwisie www.byostech.com

Zmieniony ( 05.03.2006. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Migawki

Joomla! - Łatwa instalacja. Po czterech krokach, w których podajesz podstawowe dane, w Internecie pojawi się witryna gotowa do złożenia wizyty. Ze wszystkim, czego potrzebujesz na początek.