Menu Content/Inhalt
Start arrow To Joomla! arrow Pytania i problemy arrow Tylko w kategoriach?
Tylko w kategoriach? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Marek Dylewicz   
08.02.2006.

Czy każdy artykuł trzeba umieścić w jakiejś kategorii? Jak mam zapisać i opublikować artykuł, który nie mieści się w żadnej kategorii?

W zasadzie tak. W zasadzie, bo dysponujesz specjalnym typem - materiałami statycznymi [ang. static content], które nie należą do żadnej kategorii ani sekcji.

Każdy "zwykły" artykuł musi być przypisany do jakiejś kategorii, a kategoria do sekcji. Joomla! nie pozwoli Ci zapisać artykułu, jeśli nie przypiszesz go do konkretnej kategorii.

Natomiast materiał statyczny jest samodzielnym elementem struktury zawartości, niepowiązanym z żadnym innym.

Z zasady nie można przypisać go do żadnej kategorii. Nie może w związku z tym być dodawany do blogów.

Jedynym sposobem udostępnienia materiału statycznego jest umieszczenie go jako pozycji menu. Oznacza to, że materiał statyczny może być tylko odrębną, pojedynczą, nie powiązaną z innymi stroną serwisu. Tym samym - nie wpływa on w żaden sposób na zwartość dynamicznych elementów strony - modułów.

Ten typ materiału i równocześnie pozycji menu wykorzystywany jest szczególnie do publikacji ważnych, rzadko zmienianych treści, np. zasad korzystania z serwisu, polityki prywatności, itp.

Zmieniony ( 05.03.2006. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Migawki

Joomla! - dostępność: Joomla 1.5 będzie rozwiązaniem zdolnym tworzyć witryny zgodne ze standardem WCAG 1.0 Priorytet 2 oraz wymagań Section 508.