Menu Content/Inhalt
Start arrow To Joomla! arrow Pytania i problemy arrow Na stronie startowej
Na stronie startowej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Marek Dylewicz   
08.02.2006.

Jak można zmienić zawartość strony startowej? Nie odpowiada mi standardowe rozwiązanie.

Strona startowa jest wywoływana z głównego menu serwisu (najczęściej MENU MAINMENU. Jest to pierwsza pozycja w menu głównym, nazwana zwykle Start [Home]. Wywołuje ją komponent com_frontpage (zobacz w kolumnie: Typ).

Zmiany wyglądu dokonasz w zakładce Parametry. Tu określisz m.in.:

  • ilość szpalt w kolumnie
  • ilość wstępów na całą szerokość kolumny
  • ilość wstępów w szpaltach
  • ilość odsyłaczy

i inne właściwości.

Gdzie ustalić kolejność wyświetlania artykułów i odsyłaczy?

O umieszczeniu artykułu na stronie startowej decydujesz podczas edycji artykułu w zakładce Publikacja.

Aby zmienić kolejność artykułów, a także usunąć artykuły lub odsyłacze ze strony startowej, przejdź w menu administratora do pozycji ArtykułyStrona startowa. W tabeli z wykazem możesz ustawić dowolną kolejność artykułów.

Czy na stronie startowej można wyświetlać tylko artykuły?

Nie. Na starcie wyświetla się zawsze element, na który wskazuje pierwsza pozycja mainmenu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć tam odsyłacz do komponentu, artykułu statycznego, tabeli z odnośnikami do artykułów w sekcji lub kategorii.

Czy mogę pokazać na stronie startowej równocześnie blog i komponent?

Strona w Joomla! jest zbudowana z obszarów, w których umieszczane sa moduły oraz z jednego obszaru, w którym umieszczana jest główna zawartość. W głównym obszarze zawartości możesz umieścić albo jedno, albo drugie - albo artykuły w formie dziennika-gazety (blogu), albo stronę komponentu.

Możesz jednak stworzyć specjalny szablon dla strony startowej, w którym w centralnym obszarze umieścisz więcej modułów, by uzyskać efekt, na którym Ci prawdopodobnie zależy - zwrócenie uwagi internautów na ważne z jakiegoś względu zasoby serwisu.

Zmieniony ( 26.10.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Migawki

Joomla! - funkcjonalność i elastyczność! Prywatną stronę WWW, witrynę firmy, stowarzyszenia, klubu, klanu, serwis reklamowy, portal korporacyjny - co tylko chcesz, zbudujesz w Joomla!