Menu Content/Inhalt
Start arrow To Joomla! arrow Przykłady stron
Przykłady stron Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
13.04.2008.

To jest przykład strony prezentującej materiał statyczny, czyli samodzielny, nieprzypisany ani do sekcji, ani do kategorii. Określenie statyczny sygnalizuje, że treść materiału statycznego jest stała, taka, jak ustali wydawca witryny (autor, redaktor).

Aby pokazać w Joomla! materiał statyczny, trzeba utworzyć nową pozycję menu. Każdy materiał statyczny musi być odrębną pozycją. Innej możliwości nie ma. Dlatego w Joomla! tego typu pozycję menu wykorzystujemy raczej rzadko.

Wygodniej i efektywniej jest korzystać z materiałów dynamicznych. Określenie dynamiczny sygnalizuje, że są to materiały, z których Joomla! sam generuje strony. Strony dynamiczne Joomla! tworzy z artykułów przypisanych do kategorii i sekcji oraz innych materiałów, którymi zarządzamy za pomocą komponentów.

Treść i wygląd stron dynamicznych zależy od typu pozycji menu i jej konfiguracji.

Przykłady stron dynamicznych utworzonych przez Joomla! zestawiliśmy w nowym menu - Przykłady stron - dostępnym w lewej kolumnie. Joomla! może generować z artykułów strony typu:

  • Przegląd artykułów w sekcji
  • Lista kategorii artykułów w sekcji
  • Przegląd artykułów w kategorii
  • Lista artykułów w kategorii,
  • Przegląd artykułów w archiwum.

Oczywiście, nie są to wszystkie typy form prezentacji treści w Joomla! W Joomla! masz do dyspozycji ponad 25 typów pozycji menu, z których każda generuje co najmniej jeden typ strony.

Zmieniony ( 18.04.2008. )
 

Migawki

Joomla! - funkcjonalność i elastyczność! Prywatną stronę WWW, witrynę firmy, stowarzyszenia, klubu, klanu, serwis reklamowy, portal korporacyjny - co tylko chcesz, zbudujesz w Joomla!